همه چیز درباره اجاق‌های مایکروویو بخش دو

تعمیرات ماکروویو پاناسونیک

یک اجاق مایکروویو آشپزخانه شما را به اندازه یک اجاق گاز معمولی گرم نمی‌کند و باعث کاهش فشار بر روی  سیستم تهویه مطبوع شما می‌شود. البته این عامل تنها در تابستان اهمیت دارد. اگر شما بتوانید غذا را که در یک اجاق توستر در آشپزخانه قرار دهید، آشپزی با آن منجر به مصرف انرژی الکتریکی کمتری در مقایسه با اجاق گاز معمولی خواهد شد.

به یاد داشته باشید، گاز طبیعی معمولا هزینه BTU کمتری نسبت به برق خواهد داشت. مقاله‌ای در Home Energy بیان کرده است، “یک ساعت پخت با اجاق گاز معمولی تقریبا معادل 30 دقیقه پخت با اجاق گاز مایکروویو هزینه‌بر است.”

استفاده از حالت آماده به کار اجاق‌های مایکروویو

در حال حاضر استانداردهای بهره وری انرژی خاصی برای اجاق‌های مایکروویو ارائه نمی‌شود، فارغ ار این موضوع که در حالت آماده به کار یا در حالت عملیاتی از ماکروفر استفاده کنید. با توجه به مطالعات انجام شده توسط محققان در آزمایشگاه ملی برکلی لاورناسی، متوسط ​​مصرف برق در حالت آماده به کار برای اجاق‌های مایکروویو 3.08 وات (27 کیلو وات ساعت در سال) است. مقادیر اندازه گیری شده از 1.4 وات تا 4.9 وات متغیر است.

اگر پس از استفاده از اجاق گاز مایکروویو فراموش کنید درب آن را ببندید، میزان برق مصرفی در حالت آماده به کار به طور متوسط به ​​26 وات افزایش می‌یابد. بنابراین درب اجاق را حتما ببندید! اگر میزان مصرف انرژی در حالت آماده به کار اجاق مایکروویو خیلی زیاد نباشد، این مقدار نیز همچنان یک مقدار قابل توجهی از مصرف انرژی است. اگر از اجاق مایکروویو خود تنها 20 دقیقه در هفته استفاده می‌کنید، پس هزینه بیشتری برای مصرف برق در مقایسه با هزینه وسایل گرمایشی می‌پردازید.

استانداردهای جدید یک میزان مشخص برای مصرف برق در حالت آماده به کار معرفی می‌کنند. برخی از کشورها اخیرا مقرراتی را تصویب کرده‌اند که به تبع آنها شرکت‌های تولید کننده میزان مصرف برق در اجاق‌های مایکروویو را تنظیم می‌کنند. طبق مقررات جدید اجاق‌های مایکروویو در آشپزخانه در حالت آماده به کار نباید بیش از 1.0 وات انرژی مصرف کنند. اجاق‌های مایکروویو ساخته شده داخلی نباید بیش از 2.2 وات در حالت آماده به کار مصرف کنند.

انرژی مورد استفاده برای پخت و پز در حدود 3 تا 4 درصد از کل مصرف انرژی مناطق مسکونی است. این نوع از مصرف انرژی توسط سایر موارد مانند گرمایش فضایی، خنک کننده و آب گرم خانگی کاهش می‌یابد. تفاوت کمی بین کارایی بین یک برند اجاق مایکروویو و برند دیگر وجود دارد. مقاله 2001 Home Energy گزارش داده است: “برای یافتن کارآمدترین اجاق‌های مایکروویو، ما ده مدل مختلف را با استفاده از یک روش استاندارد ارائه شده توسط کمیسیون بین المللی الکتروشیمیایی آزمایش کردیم تا عملکرد مایکروویو را مورد آزمایش قرار دهیم و ما دریافتیم که میانگین کارایی مایکروویو (نسبت برق مورد استفاده برای گرم کردن غذا یا آب در مایکروویو تقسیم بر مصرف کلی برق) از 49 تا 57 درصد متغیر است. این نتایج قابل مقایسه با مطالعات آزمایشگاهی ملی لارنس برکلی که در سال 1994 انجام شد است و عملکرد مایکروویو در حدود 48٪  تا60٪ اندازه گیری شد. نگران نباشید که کدام برند را خریداری کنید، زیرا تفاوت کارایی مایکروویوها بسیار اندک به نظر می‌رسد.”

نکات مهم در مورد استفاده از مایکروویو

  • اجاق مایکروویو تقریبا همیشه از انرژی کمتری نسبت به یک اجاق معمولی استفاده می‌کند.
  • با مقایسه مدل‌های مختلف اجاق‌های مایکروویو، تفاوت چندانی بین کارایی انرژی مدلهای مختلف مایکروویو مشاهده نخواهید کرد.

مقدار انرژی مصرف شده توسط اجاق مایکروویو نسبتا کم است، بنابراین اجرای هر گونه ترفندی که منجر به کاهش میزان مصرف انرژی مایکروویو شما شود تاثیر چندانی نخواهد داشت.

  • غذاهای پخته شده مانند سوپ، غذاهای سرخ شده، کباب شده، جوشانده شده یا گریل شده بر روی آتش در فضای باز معمولا از غذای پخته شده در اجاق مایکروویو طعم بهتری خواهد داشت.
  • اگر می‌خواهید میزان انرژی مورد استفاده برای پخت و پز را کاهش دهید، خرید یک اجاق گاز القایی را در نظر داشته باشید.

اگر شما در یک خانه خارج از شبکه برق رسانی زندگی می‌کنید، مصرف شخصی شما ممکن است به ویژه در تابستان بسیار قابل توجه باشد. اگر این چنین باشد، گرم کردن ناهار شما با یک اجاق مایکروویو می‌تواند روش بسیار خوبی برای صرفه جویی در میزان مصرف برق باشد.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest