اشکالات مربوط به سرریز یخساز و لامپ یخچال

تعمیرات یخچال فریزر بوش

در برخی از مواقع لامپ یخچال و یا کنترل سرریز یخساز آن کار نمی‌کند که در زیر به مواردی که باعث اختلال در کارکرد آنها می‌شوند خواهیم پرداخت. همیشه قبل از انجام بازدید و یا تعمیرات سیم برق را از پریز جدا کنید تا دچار برق گرفتگی نشوید.

یخچال دارای یخساز سرریز

موارد زیر را برای مشخص شدن و رفع مشکل بررسی کنید. در صورت نیاز می‌توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان باتجربه و حرفه‌ای ما در کوتاه‌ترین زمان و با استفاده از قطعات یدکی مرغوب یخچال فریزر شما را تعمیر کنند.

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب یخچال دارای یخساز، حداکثر به psi20 فشار نیاز دارد تا به درستی بسته شود. اگر فشار آب خیلی بالا باشد، هنگامی که برق قطع می‌شود، ممکن است شیر آب کاملاً بسته نشود. در نتیجه، آب از درون شیر آب به داخل یخساز نشت می‌کند و باعث می‌شود یخساز سرریز کند. در صورت بروز این اشکال، بررسی لازم را انجام دهید تا تعیین کنید آیا میزان فشار آب حداکثر psi20 است یا خیر. اگر فشار آب به اندازه کافی است، به احتمال زیاد شیر ورودی آب خراب شده است. ممکن است شیر آب تمام مسیرها را قطع نمی‌کند و یا ممکن است در حالت باز مانده باشد و قادر به بسته شدن نباشد، و باعث می‌شود که آب از درون شیر به یخساز نشت کند. اگر فشار آب به اندازه کافی باشد، اما یخساز هنوز سرریز می‌کند، شیر ورودی آب را عوض کنید.

مجموعه یخساز

در صورتی که مجموعه یخساز به درستی کار نمی‌کند، ممکن است یک قطعه آن خراب شده باشد. بدلیل این که قطعات یخساز به طور جداگانه به فروش نمی‌رسند، ممکن است نیاز داشته باشید که مجموعه کامل یخساز را خریداری نموده و آن را تعویض کنید. البته قبل از تعویض آن با افراد حرفه‌ای مشاوره بگیرید تا متحمل هزینه اضافه نشوید.

لامپ روشنایی یخچال کار نمی‌کند

موارد زیر را در زمان روشن نشدن لامپ یخچال بررسی کنید.

مجموعه تأمین روشنایی یخچال

در صورتی که لامپ روشن نمی‌شود، امکان دارد مجموعه تأمین روشنایی یخچال خراب شده باشد. بعضی از تولیدکنندگان یخچال قطعات مربوط به مجموعه تأمین روشنایی را به طور جداگانه نمی‌فروشند، و بنابراین، شما باید مجموعه تأمین روشنایی را به طور کامل خریداری نمایید.

لامپ روشنایی

در صورتی که یخچال فاقد روشنایی باشد، ممکن است لامپ سوخته باشد. قبل از تعویض هر قطعه دیگری در ارتباط با روشنایی یخچال، چراغ را تعویض نمایید.

کلید برق درب یخچال

برای تعیین این که آیا کلید برق درب یخچال خراب شده است یا خیر، از یک مولتی متر برای آزمایش مداوم بودن جریان برق در آن استفاده کنید. اگر کلید درب یخچال هنگامی که فعال است، برق به طور مداوم در آن جریان ندارد، آن را تعویض کنید.

سرپیچ لامپ روشنایی یخچال

برای تعیین اینکه آیا سرپیچ لامپ روشنایی یخچال خراب است یا خیر، از یک مولتی متر استفاده کنید تا مشخص کنید آیا برق در آن جریان پیدا می‌کند یا خیر. اگر سرپیچ لامپ دارای برق است، اما لامپ کار نمی‌کند، این موضوع نشان می‌دهد که سرپیچ لامپ خراب شده است. اگر سرپیچ لامپ خراب شده است، آن را تعویض کنید.

صفحه مدار روشنایی

ابتدا اطمینان حاصل کنید که صفحه مدار روشنایی مقدار ولتاژ مناسب را دریافت می‌کند. اگر صفحه مدار روشنایی مقدار ولتاژ کافی را دریافت می‌کند، اما یخچال دارای روشنایی نیست، صفحه مدار روشنایی را تعویض کنید.

موارد بالا را می‌توانید در زمان سرریز کردن یخساز و یا روشن نشدن لامپ یخچال بررسی کنید. باید در نظر داشته باشید که همیشه ایمنی را رعایت کنید و قبل از هر تست و یا تعمیری دوشاخه برق را از پریز جد ا کنید. می‌توانید با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest