7 روش برای استفاده بهتر از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در حال حاضر یکی از لوازم آشپزخانه لوکس است که ما را از شر پوشیدن دستکش‌های لاستیکی برای سابیدن ظروف در هر شب خلاص می‌کند. اما ماشین‌های ظرفشویی مجموعه‌ای از معایب منحصر به فرد را ارائه می‌دهند، مانند بشقابی که بقایای تخم مرغ و لکه‌های آب را بر روی خود دارند.

با پیروی از راهنمایی‌های زیر می‌توانید از بسیاری از مشکلات ماشین‌های ظرفشویی جلوگیری کنید. نگهداری مناسب از وسایل باعث خواهد شد به خوبی به کار خود ادامه دهند و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی خود نداشته باشید.

نکاتی در مورد طرز استفاده از ماشین ظرفشویی

1. از میزان چرخه متناسب با بارگذاری ظروف خود استفاده کنید.

اگر قصد شستن قابلمه‌ها و تابه‌هایی که به شدت لکه گرفته‌اند را دارید، یک شستشوی سریع یا سبک، نمی‌تواند برای شما کارساز باشد. از سوی دیگر، تنظیمات شستشوی طولانی، باعث هدر رفتن انرژی در بارگذاری‌های سبک شما می‌شود.

2. اجازه دهید ماشین ظرفشویی شما کار را انجام دهد.

در سال‌های پیش، شستن ظروف قبل از بارگذاری آنها بخشی از روال عادی بود، اما پیشرفت در زمینه طراحی پمپ‌ها و شستشو، این مرحله را به یک اقدام غیر ضروری تبدیل کرده است. فقط ظروف خود را برای برداشتن مواد غذایی و مواد غذایی خشک سابیده و تمیز کنید. اگر ظروف شما از ماشین ظرفشویی کثیف بیرون می‌آیند، ممکن است آن را به طرزی نامناسب بارگذاری کرده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به دفترچه راهنما مراجعه کنید و نحوه صحیح چیدن ظروف را بررسی کنید.

3. مقدار ماده شوینده را متناسب با میزان سختی آب و میزان کثیفی ظرف‌ها به ماشین ظرفشویی خود اضافه کنید، این مقدار به تعداد ظروف موجود در دستگاه شما بستگی ندارد. ظروف کثیف و آب سخت نیاز به مواد شوینده بیشتری دارند، در حالی که آب نرم به مواد شوینده کمتری نیاز دارد تا از خوردگی بیش از حد آنها جلوگیری کند. راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی شما دستورالعمل‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد.

4. برای جلوگیری از لکه گیری ظروف، از چرخه خشک کردن گرم و شستشوی کمکی استفاده کنید. شستشو کمکی همچنین مانع از رسوب مواد معدنی سفید بر روی ظروف شما می‌شود.

5. آب گرم ظروف را تمیزتر می‌کند.

دمای توصیه شده 120 درجه در دمای آشپزخانه است، بنابراین درجه حرارت آبگرمکن خود را متناسب با آن تنظیم کنید. قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی، شیر آب گرم را در سینک باز کنید تا آب سرد را از خط لوله عبور دهید. این مرحله در فصل زمستان بسیار مهم است زیرا آب درون لوله‌ها سردتر است.

6. آب سخت، باقی مانده مواد شوینده و مواد غذایی و روغن می‌تواند موجب افزایش میزان رسوب کلسیم بد بو در ماشین ظرفشویی شود.

از پاک کننده ماشین ظرفشویی یک بار در ماه استفاده کنید تا از انباشته شدن این رسوبات جلوگیری کنید. اگر ماشین ظرفشویی شما دارای یک وان پلاستیکی باشد، شما می‌توانید یک یا دو فنجان سرکه سفید را در یک کاسه در بالای خط لوله ماشین ظرفشویی قرار دهید و چرخه شستشو را به صورت عادی اجرا کنید. اگر وان شستشو از فولاد ضد زنگ ساخته شده است از سرکه سفید استفاده نکنید.

7. با گذشت زمان، پوشش محافظ روی لبه قفسه ظروف می‌تواند از بین برود، که باعث در معرض قرار گرفتن فلز شده و می‌تواند ظروف را خراش داده و باعث زنگ زدگی آنها شود.

شما می‌توانید کل قفسه ظروف را تعویض کنید، اما گزینه مقرون به صرفه این است که ردیف‌های مختلف را به طور جداگانه تعویض کنید. به عنوان یک روش ارزان و آسان می‌توانید مناطق مختلف را به صورت موضعی در برابر سایش مقاوم سازی کنید. برای این کار می‌توانید از یک کیت تعمیراتی یا رنگ آمیزی قفسه ظروف استفاده کنید. از یک رنگ یا اپوکسی که به طور خاص برای ظروف طراحی نشده است استفاده نکنید، زیرا این می‌تواند برای مواد غذایی خطرناک باشد.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest