فاکتورهای خرید ماشین ظرف‌شویی مناسب

فاکتورهای خرید ماشین ظرف شویی مناسب

فاکتورهای خرید ماشین ظرف‌شویی مناسب

خرید ماشین ظرف‌شویی مناسب می‌تواند کمک زیادی به شما در شستشوی ظروف کثیف کند، همچنین باعث صرفه جویی در زمان و مصرف آب می شود.

کارشناسان دیجی تعمیر برای انتخاب و خرید ماشین ظرف‌شویی متناسب با نیازها و بودجه‌ی خرید شما، فاکتورهایی را در نظر گرفته‌اند تا شما همراهان عزیز بهترین انتخاب را در بین اقیانوسی از گزینه‌ها و برندهای ارائه شده از طرف فروشندگان داشته باشید.

بررسی شرایط محیطی آشپزخانه

بیشتر خانواده‌ها در زمان خرید ماشین ظرف‌شویی به تجهیزات و شرایط اضافه کردن آن به آشپزخانه خود دقت نمی‌کنند. همین امر باعث می‌شود تا بعد از خرید متوجه شوند فضای کافی و مناسب برای قرار دادن مدل خریداری شده ندارند.

یا بعد از نصب در اولین تجربه‌ی استفاده با افت فشار و قطعی آب و برق روبه‌رو شوند.

 • فاکتورهای لازم زیر را در آشپزخانه بررسی و در صورت لزوم ایجاد کنید.
 • یک واشر و فیلتر مجزا برای اتصال با شیر آب آشپزخانه‌یا هرجای دیگر برای ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.

اگر در خانه‌ی شما جایی برای ماشین ظرف‌شویی وجود ندارد، با استفاده از واشر و اتصالات آماده‌ مکان مجزایی برای آن در نظر بگیرید.

 

 • فضای موردنیاز برای ماشین در آشپزخانه را اندازه‌گیری کنید.

محل قرارگیری ماشین ظرف‌شویی (طول، عرض، و ارتفاع)  را اندازه‌گیری کنید. همچنین می‌توانید از کاتالوگ خرید از اندازه‌ی مدل انتخابی خود اطلاع پیداکرده و فضای مناسب را انتخاب یا آماده کنید.

 

 • بین دو مدل ماشین ظرف‌شویی قابل‌حمل و ثابت، متناسب با نیاز خود یکی را مدنظر قرار دهید.

اگر مدل ثابت ماشین ظرف‌شویی را برای خود انتخاب کردید، به این معنی است که شما دغدغه‌ای برای جابه‌جایی یا فضای محدودی برای ماشین ظرف‌شویی خود ندارید و زیبایی آشپزخانه برای شما در اولویت است.

برای زیبایی بیشتر می‌توانید با استفاده از درب‌های کابینت آن را پوشش و به‌اصطلاح مخفی کنید.

اگر مدل مستقل و قابل‌حمل ماشین ظرف‌شویی را انتخاب کردید می‌توانیم بگوییم که انتخاب هوشمندانه‌تری داشتید. در زمان تغییر منزل و یا جابه‌جایی محل استفاده، گزینه‌های انتخابی شما خیلی بیشتر از مدل ثابت آن است.

پس این‌طور باید بگوییم که مدل‌های ثابت در کنار زیبایی و هماهنگی که به آشپزخانه‌ی شما می‌دهند، برای جابه‌جایی شما را با مشکل روبه‌رو می‌کنند.

در مقابل

مدل‌های مستقل و قابل‌حمل  نسبتاً، زیبایی و هماهنگی کمتری با آشپزخانه‌ی شما را دارند ولی برای جابه‌جایی بهترین گزینه می باشند.

 

 • ویژگی‌های یک ماشین ظرف‌شویی مناسب با نیازهای هر خانواده
 • ماشین ظرف‌شویی در اندازه‌های استاندارد و کم‌حجم (کوچک)

ماشین‌ ظرف‌شویی های استاندارد به‌طورمعمول در اندازه 24 اینچ قرار دارند و برای مصارف خانواده‌های پرجمعیت استفاده می‌شوند. اگر جمعیت خانواده‌ی شما بالای 4 نفر است از سایز استاندارد استفاده کنید.

ماشین‌های ظرف‌شویی کم‌حجم معمولاً در اندازه 14 اینچ قرار دارند و برای خانواده‌های کم‌جمعیت انتخاب بهتری است. اگر جمعیت خانواده‌ی شما کم‌تر از 4 نفر است، انتخاب مناسبی است.

 

پیشنهاد می‌کنیم از سایز کم‌حجم استفاده کنید تا هم فضای کمتری در آشپزخانه اشغال کند و هم مصرف آب کم‌تری داشته باشید.

 

 

 • مطمئن شوید سرویس‌های لازم و نیازهای موردنظر شما را داشته باشد.

ماشین‌های ظرف‌شویی مدرن دارای سرویس‌ها و دورهای بیشتری هستند، مثل: خشک‌کردن، شستشوی بیشتر و… . یک ماشین ظرف‌شویی خوب باید دارای شستشوی سریع و شستشوی زمان‌دار باشد.

 

 • جنس و رنگ داخلی مناسب ظرف‌شویی

متناسب با مصرفی که دارید باید در انتخاب وان و جنس بدنه‌ی شستشوی ماشین ظرف‌شویی خود دقت کنید. در اغلب ماشین‌های ظرف‌شویی ارزان‌قیمت از بدنه و وان پلاستیکی بادوام با رنگ‌های خاکستری استفاده می‌کنند تا در برابر لکه‌ها مقاوم باشند.

در ماشین‌های ظرف‌شویی که گران‌قیمت‌تر هستند از وان و بدنه‌ی فلزی با خاصیت ضدزنگ استفاده می‌کنند. بدنه‌ های فلزی در برابر لکه مقاوم تر می باشند و در انتقال گرما عملکرد بهتری دارد.

 • قفسه‌های قابل تنظیم

در زمان انتخاب به قفسه‌های شستشو دقت کنید تا ارتفاع آن قابل تنظیم باشد. این امکان به شما این اجازه را می‌دهد تا ظروف با سایزهای مختلف را در قفسه‌ها قرار دهید. بهتر است قبل از خرید به داخل ماشین ظرف‌شویی نگاه کنید تا از نوع قفسه‌ی استفاده‌شده مطلع شوید.

 

 • صدای موتور

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمان خرید وسایل برقی آشپزخانه میزان سروصدای تولیدی آن محصول است.

اگر نگران سرو و صدای محصول انتخابی خود هستید می‌توانید قبل از مصرف به دفترچه‌ی معرفی و راهنمای آن رجوع کنید و میزان سروصدا را بررسی کنید.

اگر سطح دسی‌بل کمتر از 50 باشد تقریباً ساکت است، اگر سطح دسی‌بل کمتر از 45 باشد ساکت است و سطح دسی‌بل 44 به پایین ایده آل است.

 

 • به جزئیات سرویس‌های ماشین ظرف‌شویی اهمیت دهید.

اگر می‌خواهید از خرید خود راضی باشید و به تمام نیازهایی که از ماشین ظرف‌شویی خود دارید برسید، تمامی کلیدها، توان خروجی، سرویس‌ها و خدمات اراده شده‌ی مدل انتخابی را قبل از خرید بررسی کنید.

 • کلید تشخیص نشت آب دارای دو تنظیم اصلی است:
 • سوئیچ شناور؛ هنگامی‌که آب در کف ماشین ظرف‌شویی جمع شده است.
 • حالت توقف؛ هنگامی‌که آب در حال نشت است.

هر دو گزینه از خروج آب جلوگیری کرده و آب اضافی را تخلیه می‌کنند.

 • حس‌گر جزئیات شستشو

حس‌گر شستشو اطلاعات لازم از میزان آب کثیف، مدت‌زمان شستشو را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین با کمک حس‌گر شستشو می‌توانید دمای موردنظر خود را اعمال کنید.

 • قفل کودک

یکی از بهترین سرویس‌های هر وسیله‌ی امروزی مثل: اجاق‌گاز، ماشین لباسشویی، یخچال و فریزر، ماکروویو، مایکروفر، ماشین ظرف‌شویی و… قفل کودک است.

با استفاده از فعال‌سازی قفل کودک خیالمان از دسترسی کودکان و خطرات احتمالی که ممکن است برای آن‌ها رخ دهد راحت است.

خرید یک ماشین ظرف شویی مناسب

قدم آخر و مهم‌ترین مرحله، مرحله‌ی خرید است. زمانی که شما تمام فاکتورهای لازم را مورد بررسی قرار دادید و به انتخاب ایدئال خود رسیدین. نکات زیر را رعایت کنید تا خریدی رضایت‌بخش داشته باشید.

 • قیمت خرید

قبل از خرید به سایت‌های فروش وسایل خانگی سر بزنید و قیمت مدل‌های مشابه را بررسی کنید، تا بتوانید قیمت واقعی جنس خود را دست آورید.

 • زمان خرید

هر کالا و محصولی زمان مناسبی برای خرید دارد. به زمان‌های فروش محصول انتخابی خود دقت کنید، تخفیف‌ها، پیش‌فروش‌ها، فصل‌های فروش و … .

امیدواریم از مقاله‌ی ارائه شده لذت برده باشید و توانسته باشیم قدم کوچکی در انتخاب و زمان مناسب خرید به شما همراهان گرامی داشته باشیم.

هم چنین شما می توانید جهت تعمیر ماشین ظرف شویی از جمله تعمیر ماشین ظرف شویی آاگ ،  تعمیر ماشین ظرفشویی بوش ، تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی ، تعمیر ماشین ظرفشویی دوو ، تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت ، تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ از مشاوران ما در این زمینه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

 

منبع : www.wikihow.com

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest