نکاتی برای مراقبت از یخچال فریزر

نکاتی برای مراقبت از یخچال

نکاتی برای مراقبت از یخچال فریزر

یخچال فریزر ها به طور مداوم در حال کار هستند و غذا ها را برای ما سرد و سالم نگه میدارند اما ما به ندرت به آنها توجه میکنیم. دیجی تعمیر در این مقاله به بررسی 6 نکته ضروری برای مراقبت از یخچال فریزر ها می پردازد. همچنین این نکات می توانند در صرفه جویی  مصرف برق به شما کمک کنند.

  1. رعایت فاصله از وسایل گرما ساز

در فضای آشپزخانه سعی کنید یخچال فریزر خود را تا جای ممکن از وسایل گرما زا مانند اجاق گاز و ماشین ظرفشویی و… فاصله دهید . گرما تولید شده از اجاق گاز ، ماکروویو ، ماشین ظرفشویی و… یخچال شما را مجبور میکند برای خنک نگه داشتن دما بیشتر کار کند  در نتیجه کار بیشتر موتور یخچال  باعث افزایش مصرف برق و همینطور کاهش کارایی یخچال می شود.

  1. باز و بسته کردن بی رویه درب یخچال

اغلب اوقات باز و بسته کردن بی رویه درب یخچال باعث ایجاد فشار بر یخچال می شود این مورد در یخچال های قدیمی تر بیشتر قابل مشاهده است. سعی کنید از باز و بسته کردن بی رویه درب یخچال جلوگیری کنید تا اجازه ندهید هوای سرد از یخچال خارج شود و موتور یخچال مجبور به کار کرد بیشتر برای سرد کردن هوای جایگزین شود.

  1. لاستیک درب یخچال

بیشتر افراد توجه زیادی به لاستیک دور درب یخچال ندارند. این لاستیک کمک بسیار زیادی به نگه داشتن هوای سرد درون یخچال می کند و به نوعی یخچال را مهر و موم می کند. این لاستیک واشر درب یخچال هم نامیده می شود. واشر می تواند در طول زمان کثیف و یا فرسوده شود. حتی فرسودگی قسمتی از آن می تواند باعث مصرف انرژی زیادی شود. برای تمیز کردن واشر درب یخچال می توانید از ترکیب آب گرم و صابون استفاده کنید و با استفاده از اسفنج و یا مسواک می توانید واشر را تمیز کنید. اینکه واشر درب یخچال محکم باشد و اجازه ندهد هوای سردی از یخچال خارج شود بسیار مهم است. برای تست آن می توانید از یک تکه کاغذ استفاده کنید. اگر واشر کاغذ را نگه داشت می توان گفت به اندازه کافی محکم است اما اگر نتوانست تکه کاغذ را نگه دارد باید واشر را تعویض کنید.

  1. مواد غذایی گرم و ظروف فلزی

هرگز مواد غذایی را درحالی که گرم هستند درون یخچال قرار ندهید این مواد غذایی می توانند به طور چشمگیری مصرف یخچال را افزایش دهند و باعث شوند موتور یخچال بیشتر از حالت عادی کار کند تا مواد غذایی گرم را سرد کند. برای جلوگیری از این اتفاق تنها کافیست قبل از قرار دادن مواد غذایی گرم، آنها را به دمای اتاق برسانید تا موتور یخچال مجبور نشود بیشتر از قبل برای خنک کردن ان تلاش کند. ظروف فلزی دیرتر خنک می شوند از این رو موتور یخچال باید انرژی زیادی برای خنک کردن آن صرف کند.

  1. کویل ها

کویل ها ( میله های پشت یخچال)  یکی از اصلی ترین قطعات یخچال می باشند آن ها به موتور کمک میکنند تا گرما دریافت و دمای یخچال را پایین بیاورد. وقتی که گردو غبار و خاک و … در اطراق کویل ها جمع می شود سیستم بیش از حد گرم شده و باعث خرابی موتور می شود و یخچال نمی تواند مواد غذایی را سرد نگه دارد. باید هر چند ماه یکبار کویل ها تمیز شوند تا باعث گرمای بیش از حد نشوند. برای تمیز کردن کویل ها می توانید از برس نرم مو استفاده کنید که می تواند وسیله مناسبی برای از بین بردن گرد و غبار باشد.

  1. رعایت کردن دمای مناسب

توصیه می شود یخچال خود را در دمای زیر 40 درجه فارنهایت و فریزر خود را در 0 درجه فارنهایت نگه دارید. عده ای فکر میکنند هر چه دمای یخچال و فریزر خود را پایین تر بیاورند غذا را سریع تر سرد کرده و در نتیجه ماندگاری آن بیشتر می شود اما نه تنها نگه داشتن مواد غذایی با دمای بسیار سرد می تواند مضر باشد بلکه این کار باعث شده تا سرد کردن مواد غذایی توسط موتور یخچال بیشتر طول بکشد و بیشتر تلاش کند تا مواد غذایی را سرد کند.

منبع: mentalfloss.com

 

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest