چگونه درب ماکروفر خود را جایگزین کنید

درب ماکروفر

در حالی که این قطعا یک اتفاق نادر است، ممکن است شرایطی پیش بیاید که مجبور شوید درب ماکروفر خود را تعویض کنید. اگر درب ماکروفر شما ترک خورده باشد یا چفت آن خراب شده باشد، ممکن است لازم نباشد کل قطعه را تعویض کنید. می‌توانید مونتاژ ماکروفر را خودتان تعویض کنید. فقط در طول فرآیند مراقب باشید و در صورت بروز هر گونه اتفاق خطرناک فراموش نکنید که با یک تکنسین نگهداری و تعمیر ماکروفر تماس بگیرید تا آن را برای شما تعمیر کند.

شماره قطعات و مدل‌های ماکروفر
قبل از انجام هر گونه تعمیرات، مدل و سال تولید ماکروفر خود را مشخص کنید: اگر به راهنمای تعمیر ماکروفر خود دسترسی نداشته باشید، در برخی موارد این اطلاعات را می‌توانید در قسمت پشت و پایین دستگاه ماکروفر خود پیدا کنید یا ممکن است در داخل درب ماکروفر شما چاپ شده است. هنگامی که مدل دستگاه خود را متوجه شوید، می‌توانید قطعات جایگزینی مورد نظر را سفارش دهید. اگر به کتابچه راهنما دسترسی دارید، می‌توانید شماره قطعه‌ای را که به دنبال آن هستید را در لیست مرجع پیدا کنید که معمولا می‌توانید آنها را از دیجی تعمیر خریداری کنید و یا با تماس با ما و کمک گرفتن از تکنسین‌های ما آن را تعمیر کنید.

آماده سازی و شناسایی
برای استفاده از قطعات جایگزین، سینی شیشه‌ای را از داخل ماکروفر جدا کنید و مهمتر از همه، دستگاه را از برق جدا کنید. اگر شما یک ماکروفر با سیستم داخلی در اختیار دارید، ممکن است نیاز باشد پیچ‌های نصب یا کلیپ‌های نگهدارنده را جدا کنید تا ماکروفر را از براکت پشتیبانی خود خارج کنید. ماکروفر را روی یک میز کار قرار دهید و مشخص کنید که آیا لولای درب توسط کوره یا پانل داخلی درب ماکروفر مسدود شده است.

دسترسی به لولا

اگر کوره در مسیر کار شما قرار گرفته باشد، از یک پیچ گوشتی برای باز کردن پیچ‌ها استفاده کنید تا پیچ و مهره بالای کوره را در بالای ماکروفر جدا کنید، سپس آن را پایین بیاورید و آن را از بالای دستگاه بیرون کشیده و آن را خارج کنید. اگر لولا توسط پانل درب داخلی مسدود شده باشد، از یک چاقوی کره خوری یا یک پیچ گوشتی صاف کننده استفاده کنید تا پانل پلاستیکی را آزاد کنید. سپس، از ابزار متناسب با طول پانل استفاده کرده تا آن را جدا کنید و در نهایت به لولاهای درب دسترسی پیدا کنید. بسته به مدل ماکروفر شما ممکن است نیاز به جدا کردن کلیپ ها، پیچ‌ها یا مهره‌ها داشته باشید تا به لولاهای بالایی درب دست یابید. اکنون این کار را انجام دهید.

تعویض درب ماکروفر
قبل از نصب درب ماکروفر، با استفاده از لولاها، با چرخش و بلند کردن یا کشیدن درب بر روی ریل‌ها، آن را جدا کنید. درب ماکروفر قدیمی را کنار بگذارید. پس از انجام این کار، درب ماکروفر جدید را به لولا متصل کنید. این کار را می‌توانید با انجام عملیات ذکر شده در بالا به صورت معکوس انجام دهید.

کلیپ ها، پیچ‌ها و مهره‌ها را در جای خود ایمن کنید و درب را با چند بار باز و بسته کردن آن تست کنید تا اطمینان حاصل شود که به درستی نصب شده است. هنگامی که درب را در جای خود محکم نصب کردید، سینی پخت را در موقعیت اصلی خود قرار دهید و دستگاه ماکروفر را به محل اصلی خود بازگردانید. سینی شیشه‌ای را درون ماکروفر قرار دهید، آن را دوباره به برق وصل کنید و مجددا از ماکروفر جدید خود لذت ببرید.

در دیجی تعمیر ما با بهره بردن و کمک گرفتن از تکنسین‌های با تجربه و متخصص انجام تعمیرات را به بهترین نحو ممکن انجام خواهیم داد.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest