یخچال با صدای بلند کار می‌کند و نشتی آب دارد

289

بررسی در مورد صدای بلند یخچال

تیغه فن

اگر یخچال و فریزر شما پر سر و صدا است و با صدای بلند و کار می‌کند، به خصوص وقتی که درب آن باز است، ممکن است تیغه فن دستگاه تبخیر یا کندانسور خراب شده باشد. در ابتدا، تیغه فن تهویه بخار را با دست بچرخانید. اگر تیغه فن نتواند آزادانه حرکت کند، بررسی کنید که آیا مانعی در مسیر تیغه قرار دارد یا تیغه به چیزی سابیده می‌شود. علاوه بر این، تیغه فن دستگاه بخار را بررسی کنید تا مشخص شود که چه مانعی در مسیر آن قرار نداشته باشد.

فن موتور تبخیر

هنگامی که فن موتور تبخیر خراب شده باشد، اغلب سر و صدای زیادی تولید می‌کند. هنگامی که درب یخچال یا فریزر باز می‌شود، این صدا می‌تواند بسیار بلندتر شود. اگر فن دستگاه تبخیر پر سر و صدا باشد، آن را تعویض کنید.

موتور فن کندانسور

ممکن است مانعی در مسیر تیغه فن کندانسور وجود داشته یا فن موتور کندانسور ممکن است خراب شده باشد. موتور فن كندانسور معمولا در زیر یخچال و در نزدیکی پشت آن قرار دارد. یخچال را از دیوار بیرون بکشید و پنل را برای دسترسی به آن جدا کنید. البته باید دقت کنید در زمان تعمیر یخچال فریزر خود، آن را از برق بکشید و سپس اقدام به باز کردن قطعات آن کنید.

کمپرسور

اگر سر و صدا از کمپرسور شنیده می‌شود، ممکن است کمپرسور دچار مشکل شده باشد. اگر کمپرسور در طول زمان مستهلک شده باشد، سر و صدای بیشتر از حد معمول تولید می‌کند. کمپرسورها اغلب سالها پس از این که پر سر و صدا کار می‌کنند، می‌توانند قابل استفاده باشند. با این حال، اگر کمپرسور شما پر سر و صدا باشد، آگاه باشید که امکان دارد خراب شده باشد. کمپرسور شما باید توسط یک تکنسین مجاز تعویض شود.

دریچه ورودی آب

اگر یخچال و فریزر شما سر و صدای زیادی تولید می‌کند، مخصوصا وقتی که دستگاه یخ ساز پر شده است، دریچه ورودی آب ممکن است خراب شده باشد. دریچه ورودی آب یک دریچه کنترل الکتریکی است که برای تامین آب یخچال و فریزر و دستگاه توزیع آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با گذشت زمان، مواد معدنی درون دریچه انباشته شده و جریان آب را محدود می‌کنند. اگر دریچه ورودی آب پر سر و صدا باشد، آن را تعویض کنید. به فکر تعمیر دریچه ورودی آب نباشید، زیرا جداسازی آن می‌تواند باعث خرابی دریچه شود.

موارد بررسی مشکل نشتی آب از یخچال

انسداد یا یخ زدگی سیستم تخلیه

اگر سیستم تخلیه یخ زده باشد، جریان آب بیش از حد زیاد شده و از پایین محفظه نشت خواهد کرد. این آب در نهایت بر روی کف آشپزخانه جاری می‌شود. سیستم تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید دچار یخ زدگی یا انسداد نشده باشد. اگر سیستم تخلیه یخ زده باشد، یخ را ذوب کنید. علاوه بر این، سیستم تخلیه را با آب داغ بشویید تا اطمینان حاصل شود که عاری از هر گونه آوار و ذرات رسوبی باشد.

مونتاژ تانکر آب

تانکر مخزن آب را برای یافتن هر گونه نشتی بررسی کنید. توجه داشته باشید که میزان نشتی ممکن است بسیار کم بوده و شناسایی آن دشوار باشد. اگر هر گونه نشتی را پیدا کردید، تانکر مخزن آب را تعویض کنید. سعی نکنید که تانکر آب را تعمیر کنید چرا که چسب به طور مناسب نمی‌تواند به پلاستیک مخزن بچسبد.

دریچه ورودی آب

دریچه ورودی آب برای تامین آب مخزن و دستگاه یخ ساز باز می‌شود. اگر دریچه ورودی آب ترک خورده باشد یا اتصالات آن شل شده باشد، آب از دریچه نشت خواهد کرد. دریچه ورودی آب را برای یافتن هر گونه ترک بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که کاملا محکم به خط تولید آب متصل شده باشد.

محفظه فیلتر آب

محفظه فیلتر آب را برای یافتن هر گونه ترک بررسی کنید. اگر هر گونه ترک در محفظه فیلتر آب پیدا کردید، آن را جایگزین کنید.

سر فیلتر آب

سر فیلتر آب ممکن است ترک خورده باشد، یا مهر و موم آن ممکن است پاره یا سابیده شده باشد. محفظه فیلتر آب را برای یافتن هر گونه ترک بررسی کنید. اگر هر گونه ترک در محفظه فیلتر آب پیدا کردید، آن را تعویض کنید.

صفحه تخلیه

یخچال و فریزرهای مجهز به سیستم برفک زدای خودکار دارای یک تانکر تخلیه هستند. صفحه تخلیه آب‌های ناشی از ذوب شدن یخ روی سیم پیچ را جمع آوری می‌کند. به منظور تبخیر آب در مخزن تخلیه، فن کندانسور هوای گرم را از لوله‌های کندانسور دریافت کرده و به بالای صفحه تخلیه ارسال می‌کند. از آنجا که فن كندانسور آب خروجی در صفحه تخلیه را تبخیر می‌كند، صفحه تخلیه نیاز نیست هیچ وقت خالی شود. با این حال، اگر صفحه تخلیه ترک خورده باشد، آب در حین چرخه برفک زدایی به بیرون نشت خواهد کرد. صفحه تخلیه را برای یافتن هر گونه ترک خوردگی بررسی کنید. اگر صفحه تخلیه ترک خورده باشد، آن را تعویض کنید.

فیلتر آب

فیلتر آب ممکن است به درستی بر روی محفظه فیلتر نصب نشده باشد. اگر فیلتر آب به درستی نصب نشده باشد، آب از فیلتر نشت می‌کند. فیلتر را جدا کرده و مجددا آن را نصب کنید تا اطمینان حاصل شود که به درستی نصب شده است.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest