چگونه یک جاروبرقی را تمیز کنیم؟

tips-vaccum-cleaner

چگونه یک جاروبرقی را تمیز کنیم؟

جالب است که بعضی اوقات ابزاری که برای تمیز کردن از آنها استفاده می کنیم خود،نیاز به تمیز کردن کامل دارند.مراقبت از لوازم خانگی راه بسیار آسان و کم خرجی هست که به شما در عدم خرابی لوازم خانگی کمک بسیار زیادی می کند در نظر داشته باشید که در صورت رعایت موارد لازم و نگهداری از لوازم خانگی مثل جاروبرقی دیگر لازم نیست به دنبال تعمیر جاروبرقی خود باشید.

ما در تیم تحریریه دیجی تعمیر همواره در تلاش هستیم تا با استفاده از مقالات مناسب سطح دانش شما همراهان همیشگی دیجی تعمیر را ارتقا دهیم در این مقاله یکی از بهترین مراحل تمیز کردن جاروبرقی را برای شما آماده کردیم. همراه ما باشید…

موارد مورد نیاز:

یک میله نازک فلزی

دسته ی جارو یا طی

شلنگ

ورقه خشک کن

حوله کاغذی

سرکه سفید

قیچی

پارچه تمیز

مراحل تمیز کردن جاروبرقی:

 • جارو برقی را از برق جدا کنید.

 

 • کیسه جاروبرقی را برداشته و خالی کنید یا آن را حذف و جایگزین کنید.

 

 • فیلتر جاروبرقی را تمیزکرده و درصورت لزوم قوطی را با آب بشویید.تمیزکردن فیلتر معمولاًتمام بوهای موجود در جاروبرقی را از بین می برد.

 

 • شلنگ جاروبرقی را صاف کنید و در صورت لزوم از میله فلزی استفاده کنید تا از هرگونه گرفتگی موجود در آن جلوگیری کند.

* حتما مراقب باشید که شلنگ جاروبرقی سوراخ نشود.

 • دسته جارو را با ورق های خشک کن ببندید.از دسته جارو استفاده کنید تا غبار داخل شلنگ از بین برود. در صورت تمایل می توان از شیلنگ باغبانی استفاده کرد.

 

 • برای تمیز کردن قسمت داخلی شلنگ جاروبرقی ، سرکه سفید را رقیق کنید(مقدار هر لیوان سرکه، 2 لیوان آب).سپس حوله کاغذی را دور دسته جارو ببندید و با استفاده از محلول سرکه و آب، به ارامی درون شلنگ جارو برقی را مرطوب وتمیز کنید. سرکه در از بین بردن بوی بد مؤثر است و همچنین 99 درصد باکتری ها را از بین می برد.

 

* اجازه دهید سرکه قبل از روشن کردن جاروبرقی کاملاً خشک شود تا از آسیب مایع به سیستم جلوگیری شود. زمانی متوجه میشوید سرکه وقتی خشک شده که دیگر نتوانید بوی سرکه را استشمام کنید.

 • جاروبرقی را کنار بگذارید و هر نوع مو یا نخ را از برس و پارویی دستگاه را با قیچی ببرید جدا کنید.

 

 • تسمه و اجزای دیگر را بررسی کنید در صورت لزوم تسمه یا قطعه مورد نظر را تعویض کنید.

 

 • برس و پارویی را با سرکه رقیق اسپری کنید. برس را با دست بچرخانید تا همه جای آن اسپری شود. اجازه دهید سرکه قبل از استفاده دستگاه کاملاً خشک شود. اجازه ندهید که سرکه روی کمربند لاستیکی(تسمه) یا سایر قسمت های لاستیکی قرار گیرد ، زیرا اسید می تواند لاستیک را به مرور زمان تخریب و از بین ببرد.

 

 • سطوح جاروبرقی و سیم را با پارچه ای مرطوب تمیز کنید . قبل از پاک کردن مطمئن شوید که سیم متصل به برق نباشد.

 

 • برای تمیز کردن کامل تر،دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید تا نحوه جدا کردن آن را متوجه شوید و تمام قسمتها را کاملا با پارچه نمناک(سرکه)تمیز کنید. مراقب باشید مایعی به داخل قطعات الکتریکی دستگاه راه پیدا نکند تا از خرابی و سوختن آن جلوگیری کنید.

* با پیروی از روش استفاده مناسب از جاروبرقی می توانید عمر مفید آن را افزای دهید

نکات و توصیه های مهم

 • هر قسمت ترک خورده و آسیب دیده روی شلنگ را با نوار مجزا بپوشانید.
 • قسمت خارج شلنگ جاروبرقی را با کاغذ مومی مالش دهید تا از چسبناکی اجزا جلوگیری شود.
 • اجازه ندهید که کیسه دستگاه بیش از ¾ کامل شود.
 • فروشگاه های جاروبرقی نیز در صورت لزوم قادر به تمیز کردن حرفه ای دستگاه شما هستند.

maxresdefault

کلام آخر

در نظر داشته باشید که مراقبت از لوازم خانگی می تواند راه حل بسیار ساده ای برای جلو گیری از خرابی لوازم خانگی باشد چرا که پیشگیری بهتراز درمان است. در این مقاله ما تلاش کردیم تا با استفاده از نکات بسیار ساده اما کاربردی آموزش بسیار کاربردی ای برای تمیز کردن جاروبرقی را برای شما همراهان دیجی تعمیر آماده کرده باشیم تا با استفاده از آن هم به راحتی جاروبرقی خود را تمیز کنید و هم از خرابی های احتمالی جاروبرقی جلوگیری کنید.

در نظر داشته باشید که همه ی وسایل برقی و خانگی عمر مفیدی دارند هرچند با استفاده از این نکات مفید و کاربردی می توانید عمر مفید این وسایل را افزایش دهید اما لوازم خانگی نیز مانند ما انسان ها بعضی اوقات نیاز به پزشک دارند. دیجی تعمیر در این راه همراه شماست؛ شما می توانید برای خرابی انواع جاروبرقی بوش، جاروبرقی آاگ و دیگر برند ها به دیجی تعمیر مراجعه کنید. ما همراه شما هستیم…

منبع : howtocleanstuff.net

 

 

 

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest